شیشه دوجداره


History of DOUBLE GLASS PRODUCE

تاریخچه تولید شیشه دوجداره

در سال 1856 میلادی، صاحب مغازه شیشه فروشی در شهر نیویورک با ابتکار خویش حق ثبت و امتیاز بهره‌برداری از شیشه‌های عایق دوجداره غیر قابل نفوذ را در ایالات متحده به دست آورد. او با مطالعه و آزمایش اثبات کرد که با استفاده از شیشه‌های دوجداره می‌توان از خروج گرما و سرمای داخل ساختمان‌ها به خارج جلوگیری کرده و هوای داخل محیط را بهتر محافظت نمود.

آشنایی با ساختار شیشه دوجداره

در ساختار شیشه دوجداره، دو لایه شیشه توسط یک پروفیل آلومینیومی از هم جدا می‌شوند. ساختار فوق به واسطه چسب‌های مخصوص تبدیل به مجموعه‌ای یکپارچه شده و داخل فریم پنجره قرار می‌گیرد. در داخل پروفیل آلومینیومی موارد رطوبت‌گیر قرار میگیرد تا فضای داخل کاملا خشک باشد. فضای داخلی بین دو شیشه با هوای خشک یا گاز بی‌اثر مانند آرگون، پُر می‌شود. در کارخانه آذین شیشه گزینه‌های متعددی برای انتخاب شیشه و نوع گاز وجود دارد. با انتخاب صحیح اجزا شیشه دوجداره می‌توان از قابلیت‌های چندگانه انواع شیشه‌ها مانند ایمنی، کنترل نور، انرژی و صوت به طور همزمان استفاده کرد.

مزایای شیشه دوجداره و چندجداره

کاهش مصرف انرژی و سوخت

شیشه‌های دوجداره باعث می‌شود تا از عبور گرما یا سرما از خارج به داخل و یا بالعکس تا میزان دوبرابر شیشه‌های تک جداره جلوگیری شود و بدینوسیله از مصرف سوخت و انرژی بدلیل حفظ سیستم تبادل حرارت کاسته می‌شود.

جلوگیری از آلودگی صوتی

شیشه‌های دوجداره و چندجداره دارای خاصیت جلوگیری از ورود و خروج صدا می‌باشند که باعث می‌گردد آلودگی صدای محیط خارج تا 70 درصد کاهش یابد.

آرامش محیط

خصوصیت کاهش نور مستقیم و حرارت مستقیم آن و همچنین کاهش میزان صدا باعث می‌گردد محیط مناسب‌تر و آرام‌تری را در داخل منزل یا دفتر کار داشته باشید.

کاهش ورود گرد و غبار و دود

شیشه دوجداره بدلیل سیستم جلوگیری از گردش هوا از خارج به داخل و بالعکس باعث می‌گردد تا از ورود گرد و غبار و خاک و علی‌الخصوص دود به میزان چشمگیری جلوگیری شود.